Lukácsházi Győző
Zenei elkötelezettségét Dunaújvárosban szerezte, ahol egy Kodály Zoltán által rendszeresen látogatott iskolába, a Móricz Zsigmond Zenei Általános Iskolába járt. Előbb csellózni, később tubázni tanult. A két hangszert párhuzamosan vitte középiskolás korában, amelynek helyszíne a győri Liszt Ferenc Zeneművészeti Szakközépiskola volt. A Zeneakadémiára tubával került, ahol 1979-ben szerezte tuba-kamaraművész és tanári diplomáját.
Játszott a Magyar Állami Operaház zenekarában, tagja volt a Vám- és Pénzügyőrség Zenekarának, majd 1983-tól a Budapest Ragtime Band vezetője lett. Ezt követően a Magyar Rádió szerkesztőjeként dolgozott, ahol később a Könnyűzenei Produkciós Szerkesztőség vezetője lett. Rádiós szerkesztő és műsorvezetői munkái között találjuk a Verkli és a Világzene Magazin című műsorokat, a Bartók Rádióban vezette a Muzsikáló Reggelt, majd elindult a mai napig is tartó Tóbiás matiné, valamint a Partitúra című, gyerekeknek szóló játékos ismeretterjesztő sorozata.
Fő tevékenységének mindemellett a Bonbon matinék szerkesztését és műsorvezetését tartja. A BonBon Matiné egy független kulturális műsorsorozat, mely évadonként átlagosan 150 előadással bír, így nézőszáma a 35-40 ezer főt is meghaladja, melynek 70%-a 4-12 éves gyermek. Ezzel az egyik legsikeresebb gyermekeknek szóló országos terjesztésű előadássorozat a kulturális kínálatban. Az eltelt évek alatt a műsorfolyam egyre gazdagodott és azóta is folyamatosan terjeszkedik Budapesten és vidéken egyaránt. A BonBon Matiné alapvető célja a kortárs és klasszikus kultúra megkedveltetése és megismertetése a gyerekekkel, elsősorban zenei produkciókon keresztül. A BonBon Matiné az elmúlt 15 évben több ezer gyereket vezetett be a koncerttermek világába a legrangosabb zenei produkciókon keresztül. Olyan művészek lépnek és léptek fel műsorain, mint az MR Szimfonikusok, az Operaház énekesei, Eckhardt Gábor, a Budapest Klezmer Band, a Kaláka Zenekar és még több mint 200 fellépő a 15 év során. Előadásainak színesítésére többek között kortárs zeneszerzőktől rendel darabokat, néhánynak szövegírójaként is szerepel (Tuba Tóbiás, Három Kismalac, Tigrismese, János és Júlia stb.).