Tabányi Tibor

Nagybőgő tanulmányait 2005-2009 között a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnáziumban Lukácsházi István vezetésével végezte.

 

Tanulmányai során két alkalommal, 2006-ban illetve 2008-ban kapta meg a Montág Lajos Emlékdíjat. A III. Országos Brácsa- és Nagybőgőversenyen 2008-ban II. helyezést ért el, a zenekari részletek legjobb előadásáért pedig különdíjban részesült.

2009-től a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatója. Bachelor diplomáját Járdányi Gergely és Fejérvári Zsolt tanítványaként szerezte 2012 júniusában.

 

2009-ben többször közreműködött a Szekszárdi Kamarazenekarban, Földesi Lajos és Járdányi Gergely felkérésére, kíséretükkel szólistaként is játszott. 

 

2012 novemberében sikeres próbajátékon elnyerte a Concerto Budapest tutti próbajátékának első helyezését. 2012 novemberétől a Concerto Budapest állandó tagja.

 

2014-ben kitüntetett nagybőgőművész diplomát, 2015-ben kitüntetett tanári diplomát szerzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen.

 

2018-től az Egressy Béni Református Művészeti Középiskola nagybőgő tanára.

Programok

október 2019

07okt.15:00Kiállítás megnyitóBudapest15:00 Orosz Kulturális Központ

07okt.19:00Prokofjev: Rómeó és JúliaDebrecen19:00 Apolló Mozi

07okt.19:30Prokofjev ZenekaraBudapest19:30 Zeneakadémia

08okt.19:30Glinka kamarájaBudapest19:30 Orosz Kulturális Központ

08okt.19:30Prokofjev ZenekaraDebrecen19:30 Kölcsey Központ

09okt.16:00Muszorgszkij operáiBudapest16:00 Orosz Kulturális Központ

09okt.19:00Szkrjabin ZongorájaDebrecen19:00 Debreceni Egyetem - Aula

09okt.19:30Rimszkij-Korszakov hangjaBudapest19:30 Orosz Kulturális Központ

10okt.18:00Orosz népzene – guszli muzsikaBudapest18:00 Orosz Kulturális Központ

10okt.19:00Muszorgszkij leveleiDebrecen19:00 Debreceni Református Kollégium Díszterme

10okt.20:00Szkrjabin zongorájaBudapest20:00 Orosz Kulturális Központ

11okt.16:00Muszorgszkij operáiBudapest16:00 Orosz Kulturális Központ

11okt.19:30Csajkovszkij hiteDebrecen19:30 Debreceni Református Nagytemplom

11okt.19:30Muszorgszkij  leveleiBudapest19:30 Orosz Kulturális Központ

12okt.11:00Prokofjev: Péter és a FarkasBudapest11:00 Orosz Kulturális Központ

12okt.19:00Orosz népzene – Guszli MuzsikaDebrecen19:00 Debreceni Művelődési Központ - Pódiumterem

12okt.20:00Csajkovszkij hiteBudapest20:00 Szent István Bazilika

X